„Spotkania z historią”: promocja książki Sławomira Ruta, Wojciecha Samóla i Jarosława Tuliszki – Westerplatczycy – lista 1939

W czwartek 9 listopada odbędzie się kolejna odsłona cyklu „Spotkania z historią”. Tym razem będzie ona poświęcona promocji książki pt. Westerplatczycy – lista 1939. Skład załogi Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte w Wolnym Mieście Gdańsku 1 września 1939 r. Serdecznie zapraszamy!

Co wiemy na temat załogi Wojskowej Składnicy Tranzytowej z 1 września 1939 r.? Czy jest to wiedza kompletna, czy też wymaga dalszych badań? W trakcie najbliższego „Spotkania z historią” będzie można uzyskać odpowiedzi na te i inne pytania. Okazją do merytorycznej dyskusji będzie promocja najnowszej książki wydawnictwa MIIWŚ pt. Westerplatczycy – lista 1939. Autorzy publikacji zaprezentują najważniejsze walory publikacji oraz opowiedzą o procesie jej powstawania.

Rozmowę z autorami poprowadzi dr Marek Szymaniak, zastępca dyrektora MIIWŚ ds. naukowych.

Spotkanie odbędzie się 9 listopada (czwartek) o godz. 17.00 w sali kinowej MIIWŚ (poziom –3). Wstęp wolny.

Tylko tego dnia książkę będzie można nabyć w promocyjnej cenie!

Westerplatczycy – lista 1939 to naukowo opracowana lista osób, które 1 września 1939 r. przebywały na terenie WST. Całość uzupełnia wstęp i opracowanie merytoryczne odnoszące się do historii Składnicy. Wartościowym dopełnieniem publikacji jest aneks fotograficzny. Książka stanowi cenne narzędzie do poszerzania dotychczasowej wiedzy historycznej, jest też wartościowym punktem wyjścia do dalszych badań.

Publikacja jest dostępna w sklepie internetowym. Zachęcamy też do odwiedzenia naszego sklepu stacjonarnego, który jest czynny w godzinach otwarcia muzeum i mieści się na poziomie –3 budynku.

O autorach:
Sławomir Rut – absolwent historii na Uniwersytecie Gdańskim, nauczyciel, przewodnik trójmiejski z Koła Przewodników Miejskich i Terenowych im. Franciszka Mamuszki przy Oddziale PTTK im. dr. Jerzego Szukalskiego w Gdańsku.
Wojciech Samól – archeolog, pełnomocnik dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. budowy wystawy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939. Kurator, autor i współautor wystaw oraz publikacji na temat Westerplatte.
Jarosław Tuliszka – historyk, doktor nauk humanistycznych, autor publikacji naukowych z zakresu dziejów marynarki wojennej, bezpieczeństwa publicznego, polskiej policji politycznej oraz walk we wrześniu 1939 r. w Gdańsku.