„Spotkania z historią”. Promocja książki Alicji Bartnickiej „Światopogląd w działaniu. Heinrich Himmler i jego wizja rasowego imperium III Rzeszy”

„Spotkania z historią”. Promocja książki Alicji Bartnickiej „Światopogląd w działaniu. Heinrich Himmler i jego wizja rasowego imperium III Rzeszy”

W czwartek 28 września serdecznie zapraszamy na promocję książki dr Alicji Bartnickiej Światopogląd w działaniu. Heinrich Himmler i jego wizja rasowego imperium III Rzeszy. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu „Spotkania z historią”.

Kim naprawdę był jeden z największych zbrodniarzy w historii ludzkości? Jaki był jego stosunek do ideologii narodowego socjalizmu? Jakie było miejsce Polski w planach Himmlera? Odpowiedzi na te i inne pytania można odnaleźć w książce Światopogląd w działaniu. Najbliższa odsłona „Spotkań z historią” przybliży czytelnikom tę publikację. Będzie również okazją do bliższego poznania autorki tego opracowania naukowego. Tradycyjnie już nie zabraknie pytań i dyskusji z udziałem publiczności.

Rozmowę z autorką poprowadzi dr Tomasz Ceran, kierownik Referatu Badań Historycznych Delegatury IPN w Bydgoszczy.

Spotkanie odbędzie się 28 września 2023 r. (czwartek) o godz. 17.00 w sali kinowej MIIWŚ (poziom –3). Wstęp wolny.

Tylko tego dnia będzie można nabyć książkę w promocyjnej cenie!

Światopogląd w działaniu to naukowe opracowanie o charakterze monografii, które skupia się na całościowym ujęciu roli Heinricha Himmlera w polityce okupacyjnej III Rzeszy. Publikacja pozwala lepiej zrozumieć charakter niemieckiego narodowego socjalizmu. Obszerna monografia składa się z czterech zasadniczych rozdziałów poprzedzonych wstępem. Część główną książki uzupełnia wyczerpująca bibliografia oraz indeks nazwisk i nazw geograficznych.

Publikacja jest dostępna w sklepie internetowym. Zachęcamy też do odwiedzenia naszego sklepu stacjonarnego, który jest czynny w godzinach otwarcia muzeum i mieści się na poziomie –3 budynku.