Spektakl w przestrzeni miasta: „DROM” w wykonaniu Teatru Migro - III edycja Festiwalu Kultury Utraconej

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprasza na III edycję Festiwalu Kultury Utraconej. 26 maja o godz. 16:00 na Długim Targu w Gdańsku Teatr Migro wystawi spektakl „DROM”.

DROM jest poetycko-filozoficzną opowieścią o wędrówce i historii Romów – grupy etnicznej, która zamieszkuje niemal wszystkie kraje świata, a o której wiemy tak niewiele. Osią narracyjną tego przedstawienia bez słów jest muzyka romska z różnych krajów świata od żywiołowego swingu po melancholijne brzmienie skrzypiec, od czardasza aż po energetyczne rytmy flamenco.

Wystawienie spektaklu podczas III edycji Festiwalu Kultury Utraconej nie jest przypadkowe. 80 lat temu z 2 na 3 sierpnia został zlikwidowany Obóz rodzinny dla Cyganów, znajdujący się w obozie Auschwitz II-Birkenau. W tym roku przypada również 60. rocznica od zakończenia Wielkiej wędrówki taborów w Polsce. Przedstawiony spektakl jest swoistym hołdem dla ludności Sinti i Romów.

Festiwal Kultury Utraconej to niezwykłe wydarzenie, które ma na celu przywrócenie i uhonorowanie kultury, tradycji i dziedzictwa, które zostały utracone w wyniku wojny. Festiwal rozpocznie się odsłonięciem muralu, którego projekt autorstwa dr. Marcina Czai zwyciężył w konkursie na Mural Artystyczny promujący III edycję Festiwalu. O.S.T.R. wystąpi ze swoim autorskim projektem „XX”, w przestrzeni miasta będzie można zobaczyć spektakl Teatru Migro. W sali konferencyjnej Muzeum odbędzie się pokaz filmu "Bestia" oraz spektakl rodzinny "Ale Kino". Na zakończenie festiwalu Muzeum zaprasza na „Potańcówkę” w towarzystwie Małej Orkiestry Dancingowej.

#FestiwalKulturyUtraconej