Potańcówka z Małą Orkiestrą Dancingową - zakończenie III edycji Festiwalu Kultury Utraconej

Zakończenie III edycji Festiwalu Kultury Utraconej będzie miało miejsce 15 czerwca o godz. 20:00 w Studio Solidarity of Salsa przy ul. Elektryków 4 w Gdańsku, gdzie odbędzie się koncert - Potańcówka z Małą Orkiestrą Dancingową.

Dwunastoosobowy skład Małej Orkiestry Dancingowej wykonuje muzykę dwudziestolecia międzywojennego zgodnie z duchem czasów, z której pochodzi. Korzystając z oryginalnych nagrań, orkiestra przygotowuje aranżacje utworów w takiej postaci, w jakiej zostały skomponowane i wykonuje je zachowując wierność stylowi.

Podczas koncertu usłyszymy m.in. utwory takich kompozytorów jak: Schutz Alfred, Melodyst Fred, Wars Henryk.

Bilety: normalny 20 zł, ulgowy 10 zł.

Festiwal Kultury Utraconej to niezwykłe wydarzenie, które ma na celu przywrócenie i uhonorowanie kultury, tradycji i dziedzictwa, które zostały utracone w wyniku wojny. Festiwal rozpocznie się odsłonięciem muralu, którego projekt autorstwa dr. Marcina Czai zwyciężył w konkursie na Mural Artystyczny promujący III edycję Festiwalu. O.S.T.R. wystąpi ze swoim autorskim projektem „XX”, w przestrzeni miasta będzie można zobaczyć spektakl Teatru Migro. W sali konferencyjnej Muzeum odbędzie się pokaz filmu "Bestia" oraz spektakl rodzinny "Ale Kino".

#FestiwalKulturyUtraconej