Pokaz filmu „Bestia” z muzyką na żywo oraz prelekcją - III edycja Festiwalu Kultury Utraconej

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprasza na III edycję Festiwalu Kultury Utraconej. 19 maja o godz. 18:00 w sali konferencyjnej MIIWŚ odbędzie się pokaz filmu „Bestia” w opracowaniu muzycznym Orkiestry Ludwika Sarskiego, prelekcja przedstawi Krzysztof Kornacki.

Film z 1917 roku znany jest też pod tytułem „Kochanka apasza” w reż. Aleksandera Hertza. To jedyny zachowany polski obraz z Polą Negri nakręcony dla warszawskiej wytwórni Sfinks. Film „Bestia” to typowy melodramat, w którym świat wyższych sfer przeplata się z życiem warszawskiego półświatka.

Bilety: normalny 20 zł, ulgowy 10 zł.

Festiwal Kultury Utraconej to niezwykłe wydarzenie, które ma na celu przywrócenie i uhonorowanie kultury, tradycji i dziedzictwa, które zostały utracone w wyniku wojny. Festiwal rozpocznie się  odsłonięciem muralu , którego projekt autorstwa dr. Marcina Czai zwyciężył w konkursie na Mural Artystyczny promujący III edycję Festiwalu. O.S.T.R. wystąpi ze swoim autorskim projektem „XX” , w przestrzeni miasta będzie można zobaczyć spektakl Teatru Migro. W sali konferencyjnej Muzeum odbędzie się spektakl rodzinny "Ale Kino". Na zakończenie festiwalu Muzeum zaprasza na  „Potańcówkę” w towarzystwie Małej Orkiestry Dancingowej.

#FestiwalKulturyUtraconej