Zobacz relacje wideo z koncertów w ramach II edycji Festiwalu Kultury Utraconej

Zachęcamy do obejrzenia krótkich wideorelacji z koncertów, jakie w dniach 5-7 maja 2023 roku na placu przed, jak i w budynku Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbywały się w ramach II edycji Festiwalu Kultury Utraconej.

Pierwszego dnia koncertowego tj. 5 maja wystąpili: Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara w Słupsku pod batutą Mariusza Mroza – dyrygenta Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej oraz zespół baletowy w składzie: Angele Villanueva, Katarzyna Wyborska, Aleksandra Tadych, Zofia Wieteska, Marta Wróbel, Oliwia Żurawska pod okiem choreografa Andrzeja Morawca.

Drugiego dnia koncertowego tj. 6 maja wystąpił Jazz Band Młynarski-Masecki. Był to koncert muzyki rozrywkowej w klimacie dwudziestolecia międzywojennego pt. "Z zadrą w sercu". Wybrzmiały utwory pochodzące z płyty "Z zadrą w sercu", Jazz Bandu Młynarski- Masecki. Utwory skupiały się wokół ducha dwóch postaci: Adama Astona – najwybitniejszego przedwojennego polskiego śpiewaka rozrywkowego, oraz Henryka Warsa – najważniejszego polskiego przedwojennego pianisty, aranżera i kompozytora.

Ostatniego dnia odbył się koncert muzyki ludowej pt. "A to Polska właśnie!". Podczas widowiska, Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, zaprezentował swój najbardziej znany program, ukazujący piękno kultury narodowej oraz bogactwo spuścizny regionalnej. Na całokształt widowiska złożyły się ludowe pieśni i tańce, charakterystyczne dla poszczególnych regionów Polski, oraz choreografie tańców narodowych.

Zapraszamy na kolejne wydarzenia realizowane w ramach FKU 2023:

Festiwal Kultury Utraconej został dofinansowany ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

#FestiwalKulturyUtraconej