Spektakle - Echa | T. de Ł. Nienasycona

Spektakle - Echa | T. de Ł. Nienasycona

Zapraszamy 20 i 21 maja br. na spektakle organizowane w ramach II edycji Festiwalu Kultury Utraconej - wydarzenia, dzięki któremu można zanurzyć się w utraconym świecie II Rzeczpospolitej i poznać jego fenomen. Przed nami dwa teatralne przedstawienia:

 

20 maja 2023 r.
sobota, godz. 16.00
Miejsce: Długi Targ / Zielona Brama
WSTĘP BEZPŁATNY

 


"Echa" to spektakl teatralny inspirowany książką Agnieszki Pajączkowskiej "Wędrowny zakład fotograficzny". Przedstawienie jest impresją na temat Kresów Wschodnich. Nie ma w nim słów, występuje gra gestów. Sceną teatru jest Długi Targ – daje to okazję do przeżycia niesamowitego momentu, kiedy kultura wchodzi w przestrzeń miejską i dzięki temu staje się ogólnodostępna.

 


21 maja 2022 r.
niedziela, 18:00
Miejsce: sala konferencyjna im. Jana Olszewskiego w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku (poziom -3)

 

"T. de Ł. Nienasycona" to spektakl o Tamarze Łempickiej organizowany w ramach II edycji Festiwalu Kultury Utraconej. Sztuka pisana jako monodram jest swoistą psychodramą, wiwisekcją, zmyciem makijażu autokreacji i konfrontacją z rzeczywistym „Ja”. Spektakl próbuje odpowiedzieć na pytanie, czy Autoportret w zielonym bugatti przedstawia Tamarę Łempicką, czy też wyobrażenie artystki o sobie samej?


PEŁEN OPIS WYDARZEŃ:


20 maja 2023 r.
sobota godz. 16.00

Miejsce: Długi Targ / Zielona Brama

Echa
Spektakl teatralny

WSTĘP BEZPŁATNY

Teatr Migro

 

Spektakl bez słów, inspirowany książką Agnieszki Pajączkowskiej Wędrowny zakład fotograficzny, jest impresją na temat Kresów Wschodnich. Opowiada o zapomnianych miejscach, ludziach i przedmiotach. Odwołuje się do wspomnień, ale również pamięci przyszłych pokoleń.

Zdjęcia, które będą ożywać na oczach widzów, przeniosą nas do świata wielu kultur, narodowości i wyznań. Ruch sceniczny, autorstwa Natalii Iwaniec, przeprowadzi nas przez tę podróż za pomocą techniki Gaga, unikatowego języka ruchowego opracowanego przez Ohada Naharina. Natomiast muzyka, złożona m.in. z regionalnych pieśni, pomoże nam poznać inna kulturę.

Spektakl jest nie tylko opowieścią o przeszłości, ale również zaproszeniem do przyjrzenia się własnym korzeniom oraz ich roli w naszym codziennym życiu i we współczesnym świecie.

 

Reżyseria, scenariusz, wybór muzyki – Monika Kozłowska. Choreografię stworzyła Natalia Iwaniec. Scenografia i kostiumy – Joanna Jaśko-Sroka. Podczas spektaklu wystąpią: Justyna Orzechowska, Magdalena Pamuła/Julia Szewczyk, Justyna Wójcik, Kacper Lech, Michał Orzyłowski i Adam Plewiński.

 

Teatr Migro
Grupa powstała w 2019 r. w Krakowie z inicjatywy Moniki Kozłowskiej i Justyny Wójcik. Artyści Migro, od lat związani zawodowo z Teatrem KTO i zainspirowani jego działaniami artystycznymi, łączą zdobywane doświadczenia z interesującymi ich tematami i inspiracjami artystycznymi. Sceną Teatru Migro są ulice, place, skwery małych miasteczek i dużych miast. W przedstawieniach teatru nie ma słów: jest gest, taniec i mimika. Nazwa Migro odnosi się do wędrownego charakteru zespołów ulicznych, ale podkreśla także tematykę, którą zainteresowani są artyści teatru – migrujących społeczności, przypadkowych spotkań w naszej codziennej drodze.