Przejdź do treści
Spacery historyczno-krajobrazowe na półwyspie Westerplatte

Spacery historyczno-krajobrazowe na półwyspie Westerplatte

Serdecznie zapraszamy do udziału w spacerach historyczno-krajobrazowych na półwyspie Westerplatte organizowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Krajobrazu.

20 października br. muzealni edukatorzy poprowadzą tematyczne spacery na półwyspie Westerplatte dla grup szkolnych klas 6-8 szkoły podstawowej.

23 października br. na spacery na Westerplatte zapraszamy osoby dorosłe.

 

Krajobraz półwyspu jest wyjątkowym przykładem przeobrażeń przyrody w wyniku celowej działalności człowieka. Był to proces rozpoczęty zazielenianiem terenu w celu ochrony jego linii brzegowej, prowadzący do powstania funkcji kuracyjnych. Z kolei wybór tej lokalizacji na siedzibę Wojskowej Składnicy Tranzytowej doprowadził do określonych przeobrażeń [także roślinności] w ramach przygotowań do wojny. Przede wszystkim jednak spowodował fundamentalne zmiany terenu na skutek niemieckich ataków we wrześniu 1939 r. Powojenna rozbudowa portu znacząco wpłynęła natomiast na kształt samego półwyspu.

 

Oprócz historii tego miejsca opowiemy również o walorach przyrodniczych Westerplatte, ze szczególnym uwzględnieniem wieku i struktury gatunkowej drzew półwyspu oraz jego ptasich mieszkańców. Odwiedzimy najważniejsze historycznie miejsca i poznamy interesujące fakty z przeszłości.

20 października - spacery dla uczniów klas 6-8 szkół podstawowych

Wcześniejsza rejestracja grup poprzez formularz rejestracyjny przesłany na adres email: edukacja@muzeum1939.pl

POBIERZ Formularz zgłoszeniowy >>> 

Wstęp bezpłatny: maksymalna liczba uczestników: 25 osób.

Czas trwania spaceru ok. 60 min.

Spacery dla zorganizowanych grup szkolnych klas 6-8 szkoły podstawowej w dniu 20 października odbywają się w godz. 8:45, 10:05, 11.25 (skorelowane z rozkładem jazdy autobusu linii 106) oraz 14.00 (linia 138)

 

23 października - spacer dla osób dorosłych

Wcześniejsza rejestracja uczestników poprzez formularz rejestracyjny przesłany na adres email: edukacja@muzeum1939.pl

POBIERZ Formularz zgłoszeniowy >>> 

Wstęp bezpłatny: maksymalna liczba uczestników: 15 osób.

Czas trwania spaceru ok. 60 min.

Spacery dla dorosłych w dniu 23 października odbywają się w godz. 11:20 i 12:40 (korelacja z autobusem linii 106 z Dworca Gł. PKP).