Spacer w rocznicę agresji

Spacer muzealny w rocznicę agresji Związku Sowieckiego na Polskę

W dniach 17 i 18 września br. zapraszamy na spacery muzealne, podczas których wraz z edukatorem muzealnym zapoznamy się z wybranymi częściami wystaw prezentowanych w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku: czasowej „Walka i Cierpienie. Obywatele polscy podczas II wojny światowej” oraz ekspozycji stałej.

Podczas spacerów prezentować będziemy m.in. historię polskiej tablicy granicznej wydobytej z rzeki Zbrucz, która znajduje się w zbiorach Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Historia tego eksponatu jest także przybliżana w trakcie spaceru dedykowanemu IV rozbiorowi Polski, tutaj pada również pytanie: w jaki sposób sowiecki agresor potraktował polskie symbole państwowe i narodowe widniejące na granicy Rzeczpospolitej? Podczas spaceru będzie można również obejrzeć, a także zapoznać się z historią cennego daru profesora Wiesława Gruszkowskiego dla Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, tj. polską flagą ze Lwowa, a także losami ukrywającej ją rodziny Gruszkowskich.

W piątek, tj. 17 września br. zapraszamy grupy zorganizowane, uczniów klas trzecich i czwartych szkół ponadpodstawowych wraz z opiekunami. Zwiedzanie, odbędzie się w godzinach: 10:00, 11:30, 13:00, 14:30.

Zaproszenie na dzień 18 września br. kierujemy do osób powyżej 18. roku życia. Tego dnia spacery muzealne rozpoczną się o godz.: 11:00, 12:30, 14:30, 15:30.

Każde spotkanie potrwa około 60 min. Aby wziąć udział w zwiedzaniu należy na przesłać na poniższy adres e-mail: edukacja@muzeum1939.pl wypełniony, odpowiedni dla danego dnia  formularz.

Zgłoszenie uzyskuje status potwierdzonego po uzyskaniu odpowiedzi z akceptacją formularza.

Udział w spacerze muzealnym jest bezpłatny.

Zachęcamy do zapisów i udziału!!!

Formularz do spacerów dla osób powyżej 18. roku życia

Formularz do spacerów uczniów klas trzecich i czwartych szkół ponadpodstawowych