Przejdź do treści

Promocja książki Tadeusza Płużańskiego „Obława na Wyklętych"

pon., 18/12/2017 - 20:21
Tadeusz Płużański „Obława na Wyklętych. Polowanie bezpieki na Żołnierzy Niezłomnych”. Fot. Mikołaj Bujak

Dziś w Muzeum II Wojny Światowej odbyła się promocja książki Tadeusza Płużańskiego „Obława na Wyklętych. Polowanie bezpieki na Żołnierzy Niezłomnych”.

Tadeusz Płużański - publicysta historyczny, autor książek o Żołnierzach Wyklętych i ich oprawcach. Prezes Fundacji „Łączka“ wspierającej ekshumacje polskich bohaterów zamordowanych przez komunistów.

Członek Rady Fundacji Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga przeciw Zniesławieniom. Prezes Społecznego Trybunału Narodowego, obywatelskiego sądu ds. zbrodni komunistycznych. Prezes Stowarzyszenia Rodzin Żołnierzy Wyklętych. Od lipca 2017 r. szef publicystyki TVP Info. Syn prof. Tadeusza Płużańskiego, bliskiego współpracownika rotmistrza Witolda Pileckiego.

Obława na Wyklętych to kolejna książka w dorobku Tadeusza Płużańskiego, która opowiada o losach Żołnierzy Wyklętych oraz przedstawia życiorysy ich oprawców. Tym samym publikacja ta wpisuje się w kanon książek odkłamujących powojenną historię Polski i przywracających pamięć o bohaterach, o których miano na zawsze zapomnieć.