Przejdź do treści
Prof. Piotr Czauderna w „Historii Nieoczywistej”

Prof. Piotr Czauderna w „Historii Nieoczywistej”

Prof. dr hab. n. med. Piotr Czauderna był gościem dr. Karola Nawrockiego w kolejnej audycji z cyklu „Historia Nieoczywista” na antenie Radia Gdańsk.

Rozmówca dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku to światowej klasy chirurg dziecięcy specjalizujący się chirurgii onkologicznej dzieci. Jest kierownikiem Kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, a także koordynatorem Sekcji Ochrony Zdrowia Narodowej Rady Rozwoju. Pracował jako chirurg dziecięcy w Arabii Saudyjskiej oraz odbywał liczne staże zawodowe między innymi w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Austrii czy Niemczech. Piotr Czauderna jest członkiem wielu polskich i zagranicznych towarzystw naukowych, ponadto został wybrany członkiem honorowym Ukraińskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych. 

Dr Karol Nawrocki porozmawiał z gościem między innymi o życiu i śmierci, czerpaniu siły do wykonywania odpowiedzialnego zawodu, ale też o historii, Gdańsku oraz koronawirusie.

Wysłuchaj audycji TUTAJ.


Przypomnijmy, że w poszczególnych odcinkach „Historii Nieoczywistej” prowadzący dr Karol Nawrocki rozmawia o historii z osobami, które na co dzień się nią nie zajmują. Wśród gości są m.in. biznesmeni, dziennikarze, menadżerowie oraz sportowcy, osoby ze świata kultury i sztuki. Program emitowany jest w każdą ostatnią środę miesiąca na antenie Radia Gdańsk.

Dotychczas gośćmi dr. Karola Nawrockiego byli: