Ogólnopolska konferencja naukowa „Polityka germanizacyjna niemieckich władz okupacyjnych na Pomorzu Gdańskim 1939–1945”

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Instytut Pamięci Narodowej w Oddział w Gdańsku oraz Muzeum Stutthof w Sztutowie. Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady (1939–1945) w ramach cyklu „Pomorze Gdańskie pod okupacją 1939‒1945” zapraszają do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej „Niemcy w ręce wasze oddaje Polaków. Musimy ten naród wytępić … Polityka germanizacyjna niemieckich władz okupacyjnych na Pomorzu Gdańskim 1939–1945”, która odbędzie się dniach 25–26 października 2022 r. w sali kinowej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Tematyka obrad oscylować będzie wokół wszelkich aspektów związanych z niemiecką, wielowymiarową polityką germanizacyjną realizowaną na Pomorzu, w tym w latach II wojny światowej. W wydarzeniu wezmą udział badacze z całej Polski, których głównymi zainteresowaniami naukowymi są sprawy związane z II wojną światową, a w szczególności z szeroko rozumianą niemiecką polityką germanizacyjną.

Poniżej zamieszczamy link do szczegółowego programu:

Wszystkie zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.