Muzyk Robert „Litza” Friedrich w „Historii nieoczywistej”

Robert „Litza” Friedrich był gościem dr. Karola Nawrockiego w kolejnej audycji z cyklu „Historia nieoczywista” na antenie Radia Gdańsk.

Rozmówca dyrektora Muzeum II Wojny Światowej jest wokalistą, gitarzystą, kompozytorem, autorem tekstów, producentem oraz realizatorem dźwięku. W trakcie kariery muzycznej występował między innymi w grupach Acid Drinkers, Turbo i Flapjack. Ponadto założył zespół dziecięcy Arka Noego, a także formację Luxtorpeda, której to nazwa nawiązuje do legendarnych wagonów spalinowych kursujących w Polsce w latach 30. XX wieku. Podczas rozmowy Robert „Litza” Friedrich opowiedział między innymi o tym, dlaczego taką nazwę nosi zespół powstały w 2010 roku.

Przypomnijmy, że zespół Luxtorpeda w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zagrał koncert ku pamięci rotmistrza Witolda Pileckiego. Wydarzenie odbyło się 17 września br., czyli w pierwszą rocznicę odsłonięcia pomnika tego wielkiego polskiego bohatera na placu przed Muzeum. Koncert został zorganizowany przez naszą instytucję oraz Fundację Młodzi dla Polski Trójmiasto.

Rozmowa z Robertem Friedrichem dostępna jest TUTAJ

Przypomnijmy, że w poszczególnych odcinkach „Historii nieoczywistej” prowadzący dr Karol Nawrocki porozmawia o historii z osobami, które na co dzień się nią nie zajmują. Wśród gości znajdą się m.in. biznesmeni, dziennikarze, menadżerowie i sportowcy. Program emitowany będzie w każdą ostatnią środę miesiąca. Łącznie w ciągu roku zaplanowano emisję 12 odcinków tej serii.

Dotychczas gośćmi dyrektora Muzeum II Wojny Światowej byli: