"Muzeum na wodzie" cz. 2 | #M2WSwirtualnie

W drugiej odsłonie cyklu prezentującego projekt „Muzeum na Wodzie” mamy przyjemność przedstawić wybór czterech interesujących zabytków związanych z morskim charakterem służby polskich żołnierzy na terenie Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte.

Należą do nich: kotwica Morskiego Pułku Strzelców z kołnierza kurtki mundurowej, szewron za 6 lat służby zawodowej, plomby zabezpieczające oraz klucz do kajuty. Przy każdym z zabytków oprócz szczegółowego zdjęcia zobaczyć można archiwalną fotografię odnoszącą się do przedstawianego artefaktu. Zapraszamy do poznania historii Westerplatte przez pryzmat odnalezionych w toku prac archeologicznych wyjątkowych zabytków.

Plansze związane z morskim charakterem służby polskich żołnierzy na terenie Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte dostępne są > > > TUTAJ
Zapoznaj się z pierwszą częścią plansz związanych z projektem "Muzeum na wodzie". Zobacz je > > > TUTAJ