Los Polaków z Wolnego Miasta Gdańska w latach 1920–1945

Losy Polaków z Wolnego Miasta Gdańska w latach 1920–1945

Opis zajęć: Historia odradzania się Polski, tworzenia granic i zróżnicowanego społeczeństwa są punktem wyjścia do rozmowy o gdańskiej Polonii i historii Wolnego Miasta Gdańska. Powiemy o losach Polonii w Gdańsku, jej przedwojennym życiu oraz tym, co spotkało ją w czasie wojny. Podsumowaniem będzie obraz powojennego Gdańska oraz rozmowa na temat zniszczeń dokonanych przez Armię Czerwoną i pośpiesznej ewakuacji niemieckiej ludności z miasta.

lekcja muzealna

Max. liczba uczestników: 30 osób

Czas trwania i miejsce zajęć: ok. 120 min, wystawa główna

Cena: 10 zł brutto od osoby

Możliwe terminy: od wtorku do piątku, godzina 10.00 lub 12.30

Rezerwacja: edukacja@muzeum1939.pl

Miejsce zbiórki: hol główny muzeum na poziomie minus trzy, przy sklepiku muzealnym, zgodnie z regulaminem zwiedzania bez plecaków, okryć wierzchnich, co najmniej pięć minut przed rozpoczęciem zajęć.

Kontakt: Przemysław Zachulski, p.zachulski@muzeum1939.pl

Odniesienia do podstawy programowej: Celem zajęć jest poznanie podstaw prawnych oraz funkcjonowania Wolnego Miasta Gdańska w latach 1920-1945, ze szczególnym uwzględnieniem losów Polonii gdańskiej.