Koncert „W Hołdzie Niepodległości”

Koncert „W Hołdzie Niepodległości”

Zapraszamy na wyjątkowy koncert „W Hołdzie Niepodległości”, który odbędzie się 11 listopada br. o godz. 16:00 w kościele pw. św. Brygidy w Gdańsku. Wydarzenie transmitowane będzie na żywo w TVP 3 Gdańsk oraz na profilu Muzeum na FB. Retransmisja na antenie Radia Gdańsk wkrótce.

Organizatorami koncertu, którym uczcimy 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości są Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku, Biuro Programu „Niepodległa” oraz Parafia pw. św. Brygidy w Gdańsku. Podczas wydarzenia artyści poprzez muzykę, słowo i obraz ukażą tęsknotę za niepodległością, nadzieję na jej odzyskanie oraz radość z upragnionej wolności widziane z perspektywy wybitnych Polaków tworzących w czasie zaborów. Przypomniane zostaną utwory Cypriana Kamila Norwida, Adama Mickiewicza, Fryderyka Chopina, a także Ignacego Paderewskiego. Nie zabraknie również znanych pieśni patriotycznych w nowych, unikalnych aranżacjach.

Tego dnia na scenie wystąpią Halina Mlynkova, Zofia Tartas, Chór Music Everywhere, Chór Kameralny Discantus, Sea Orchestra, dyrygent Sabrina Stachel, Małe TGD, Ewa Sarwińska-Kowalczyk – fortepian, Adam Tański – organy, Arkadiusz Krawiel – cymbały wileńskie.

Organizatorzy: Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku, Biuro Programu „Niepodległa” oraz Parafia pw. św. Brygidy w Gdańsku

Patroni medialni: TVP 3 Gdańsk, Radio Gdańsk, Gość Niedzielny, Gdańsk Strefa Prestiżu

Dołącz do wydarzenia!

#M2WSKulturalnie
Aktualności związane z działalnością kulturalną Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.