Koncert Leszka Możdżera w 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej: "Wstanie świt"

Zapraszamy Państwa na wyjątkowy recital Leszka Możdżera pt. "Wstanie świt", który w ramach obchodów 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej, odbędzie się 1 września o godz. 19:00 w sali konferencyjnej im. Jana Olszewskiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Podczas koncertu upamiętniającego 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej usłyszymy 12 niezapomnianych kompozycji, wśród których pojawią się autorskie utwory Leszka Możdżera, muzyka inspirowana twórczością wielkich polskich kompozytorów: Chopina, Lutosławskiego, ale i współczesne aranżacje: Larsa Danielssona, Krzysztofa Komedy czy Zbigniewa Namysłowskiego.

Bilety: normalny 100zł, ulgowy 70zł. Dostępne w kasach muzeum i online.

Leszek Możdżer jest jednym z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych. To gdański pianista światowej klasy, odważny eksplorator i oryginalny twórca, wyróżniający się własnym językiem muzycznym. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w piątym roku życia. Jazzem zainteresował się w klasie maturalnej. Pierwszą próbę z zespołem Miłość odbył w swoje 20 urodziny. W 1992 r. otrzymał wyróżnienie na Jazz Juniors. Od tamtego czasu zdobył wiele prestiżowych nagród muzycznych i wielokrotnie był uznawany Muzykiem Roku. Nagrywał płyty z najwybitniejszymi polskimi muzykami jazzowymi. Od lat współpracuje także z mieszkającym w Los Angeles Janem Kaczmarkiem – wliczając w to nagrodzoną Oscarem muzykę do Finding Neverland. Możdżer koncertował i nagrywał również z wieloma międzynarodowymi gwiazdami. Do chwili obecnej Leszek Możdżer nagrał ponad 100 albumów. Pianista najpełniej odnajduje się w projektach solowych i autorskiego trio z Larsem Danielssonem i Zoharem Fresco.