Dzień Dziecka w MIIWŚ | Pokaz filmowy

Dzień Dziecka w MIIWŚ | Pokaz filmowy

Z okazji tegorocznego Dnia Dziecka zapraszamy na specjalny pokaz filmu „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona”, który odbędzie się 1 czerwca, o godzinie 17.30 w sali kinowej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.  

 

Film oparty jest na podstawie bestsellerowej serii książek szwedzkiego pisarza Martina Widmarka. Produkcja zdobyła nagrodę publiczności na 9. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Kino Dzieci. „Tajemnica Skorpiona” jest już szóstą filmową częścią przygód ulubionych młodych detektywów, Lassego i Mai.

 

W tym wyjątkowym dniu oferujemy wstęp dla dzieci oraz opiekunów w promocyjnej cenie 1 zł. Wejściówki za złotówkę można kupić przez Internet (bilety.muzeum1939.pl) lub w kasach muzeum.

 


OPIS FILMU

 

"BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. TAJEMNICA SKORPIONA"
Reż. Tina Mackic, 83 min, 2022, Szwecja, familijny, wiek: 6+

 

Lasse i Maja znowu na tropie! Mieszkańcy Valleby nie mogą doczekać się obchodów urodzin miasteczka. Tajemniczy Skorpion ma jednak zgoła inne plany. Czy młodym detektywom uda się uratować święto przed przebiegłym złodziejem?

 

Przed Lassem i Mają wyzwanie godne największych detektywów. Zbliża się wielkie święto – obchody 500-lecia Valleby, jednak przygotowania przerywa seria zuchwałych kradzieży. Komuś najwyraźniej bardzo zależy na tym, żeby wyczekiwana przez wszystkich mieszkańców Valleby uroczystość nie doszła do skutku. Lasse i Maja bez wahania angażują się w sprawę i z pomocą zrzędliwej, emerytowanej mistrzyni złodziei Lillie próbują wpaść na trop złodzieja. Ale kim tak naprawdę jest ten przebiegły Skorpion i jaki jest jego motyw? Czy Lasse i Maja zdołają rozwiązać zagadkę i powstrzymać rabusia przed zrujnowaniem święta Valleby?

 

Film na podstawie bestsellerowej serii książek Martina Widmarka zdobył nagrodę publiczności na 9. MFF Kino Dzieci. „Tajemnica Skorpiona” jest już szóstą filmową częścią przygód ulubionych młodych detektywów, Lassego i Mai.