Muzeum II Wojny Światowej

Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej prof. Paweł Machcewicz członkiem Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej

10 września br. Premier Donald Tusk wręczył nominacje członkom Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej. Inauguracyjne posiedzenie III kadencji Rady odbyło się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wśród nowych członków Rady znalazł się dyrektor Muzeum II Wojny Światowej prof. dr hab. Paweł Machcewicz. Nowa Rada została powołana na lata 2012-2018.

Międzynarodowa Rada Oświęcimska powstała w 2000 r. Jest organem opiniodawczo-doradczym Prezesa Rady Ministrów w zakresie ochrony i zagospodarowania nie tylko terenów byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz lecz także innych Pomników Zagłady leżących w powojennych granicach Polski. W Radzie zasiadają m.in. byli więźniowie Auschwitz, znane osobistości i autorytety w dziedzinie historii II wojny światowej, obozów koncentracyjnych i Holokaustu. Przewodniczącym Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej jest prof. Władysław Bartoszewski.