Muzeum II Wojny Światowej

W dn. 06.04 decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego dr Karol Nawrocki został nominowany na p.o. dyrektora nowo utworzonego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Statut nowej instytucji łączy zadania obu dotychczasowych placówek i przewiduje w jej strukturze Oddział pod nazwą Muzeum Westerplatte i Wojny 1939.

Dyrektor Karol Nawrocki spotkał się osobiście z ustępującym dyrektorem Pawłem Machcewiczem oraz z jego zastępcami. Odbyło się również wspólne spotkanie z kierownikami poszczególnych działów. Zaplanowane jest spotkanie z Komisją Zakładową Solidarności.

W nadchodzących dniach p.o. dyrektora będzie wdrażał się w funkcjonowanie całej instytucji. Do jego  pierwszych zadań będzie należało zbadanie sytuacji finansowej i kadrowej.

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku będzie funkcjonowało na dotychczasowych zasadach.

Dr Karol Nawrocki od 2009 roku jest pracownikiem gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, w którym od 2014 r. zajmuje stanowisko Naczelnika Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej. Jest autorem i  redaktorem książek oraz artykułów naukowych i publicystycznych z zakresu najnowszej historii Polski. Jest znanym na Pomorzu społecznikiem nagradzanym wieloma odznaczeniami środowisk kombatanckich i patriotycznych. Jest także Przewodniczącym Koalicji na Rzecz Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gdańsku. Za zaangażowanie społeczne, działalność edukacyjną i charytatywną został głosami czytelników „Dziennika Bałtyckiego” wybrany Osobowością Gdańska i Pomorza roku 2016.

Serdecznie zapraszamy  wszystkich do odwiedzenia Muzeum II Wojny Światowej.