Bezpłatne spacery muzealne – Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady

Z okazji obchodzonego 14 czerwca Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady, w MIIWŚ odbyły się spacery muzealne po wystawie głównej, zarysowujące problematykę nazistowskich obozów. Data ta związana jest z pierwszym masowym transportem 728 więźniów do KL Auschwitz.

Podczas spotkania edukatorzy muzealni opowiedzieli m.in. o wybitnych polskich sportowcach - Bronisławie Czechu i Tadeuszu „Teddym” Pietrzykowskim, którzy byli uczestnikami tego transportu.

Ponadto, poprzez umieszczone na wystawie głównej eksponaty przedstawiono trudy życia więźniów niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych.

Dziękujemy za obecność i zachęcamy do śledzenia oferty Muzeum oraz udziału w kolejnych wydarzeniach organizowanych przez Dział Edukacyjny!