„Spotkania z historią”. Promocja książki Wojciecha Grotta i Wojciecha Samóla "W Gdańsku służyli Polsce. Polacy w Wolnym Mieście Gdańsku"

Już we wtorek 22 sierpnia br. odbędzie się kolejne wydarzenie z cyklu „Spotkania z historią”. Tym razem serdecznie zapraszamy na promocję polsko-angielskiego albumu Wojciecha Grotta i Wojciecha Samóla pt. W Gdańsku służyli Polsce. Polacy w Wolnym Mieście Gdańsku.

Spotkanie będzie okazją do bliższego poznania samej publikacji i jej autorów. Tradycyjnie już nie zabraknie pytań o trudną historię XX w., która w Gdańsku miała szczególnie dramatyczny wymiar, oraz dyskusji z udziałem publiczności. Rozmowę z autorami poprowadzi dr hab. Janusz Trupinda – dyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku.

Tylko tego dnia album będzie można nabyć w specjalnej promocyjnej cenie!

Wydarzenie odbędzie się 22 sierpnia 2023 r. (wtorek) o godzinie 17.00 w sali kinowej MIIWŚ (poziom –3). Wstęp wolny.

W Gdańsku służyli Polsce. Polacy w Wolnym Mieście Gdańsku to starannie opracowany polsko-angielski album, który prezentuje dzieje polskiej mniejszości zamieszkującej Gdańsk. Publikacja zawiera wiele mniej znanych fotografii, które przybliżają losy polskich obywateli na różnych płaszczyznach, począwszy od życia codziennego i różnych form aktywności społecznej, aż po dotykające ich tragedie. W książce zamieszczono też mapy i grafiki poglądowe oraz kalendarium, które pomaga lepiej zaznajomić się z tematem. Polsko-angielskie opracowanie sprawia, że publikacja jest dostępna również dla zagranicznych czytelników.

Zachęcamy też do odwiedzenia naszego sklepu stacjonarnego, który jest czynny w godzinach otwarcia muzeum i mieści się na poziomie –3 budynku.