Ogólnopolska zbiórka eksponatów: Mosty Tczewskie

Podziel się z nami swoją historią i razem zbudujmy wystawę Muzeum Mostów Tczewskich!

Mosty w Tczewie są nie tylko XIX - wiecznym osiągnięciem technologicznym o znaczeniu militarnym. 1 września 1939 r. stały się niemym świadkiem początku II wojny światowej. Cud techniki przerodził się w symbol bohaterskiego oporu Polaków przeciw agresji niemieckiej. Historii mostów tczewskich nie da się opowiedzieć bez pamiątek, dlatego zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Zbiórce Eksponatów, którą organizuje Muzeum II Wojny Światowej w ramach akcji „Przyjmiemy Twoją historię: Mosty Tczewskie”.

Dzięki przekazanym eksponatom będziemy mieli możliwość opowiedzenia o znaczeniu mostów tczewskich na przestrzeni wieków, w tym również w czasie II wojny światowej, w organizowanym przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku Oddziale – Muzeum Mostów Tczewskich.

Jeśli zależy Państwu na tym, by historie rodzinne zostały przez nas opowiedziane i nie odeszły w zapomnienie, rozważcie przekazanie ich do naszego Muzeum. Wszystkie przedmioty zostaną otoczone staranną opieką i zabezpieczone przed skutkami upływu czasu. Najcenniejsze eksponaty mają szansę znaleźć się na wystawie głównej nowej placówki.

Darczyńców zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu +48 58 323 75 43 oraz adresem mailowym zbiorka@muzeum1939.pl