Muzeum II Wojny Światowej wsparło Rajd Wisła 2020

Dziś na Westerplatte zakończył się biegowo-rowerowy Rajd Wisła 2020. Ideą tej inicjatywy była pomoc Sylwii Plis-Zawadzkiej, która choruje na ciężką chorobę płuc. Wydarzenie organizowane przez firmę Grodno zostało objęte patronatem przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Rajd rozpoczął się tydzień temu u źródła Wisły. Jego trasa sięgająca około 1266 km została podzielona na 30 odcinków, więc każdy z nich liczył tyle, ile wynosi dystans maratonu (42,195 km). Rajd wzdłuż Wisły trwał bez przerwy – zarówno w dzień, jak i w nocy.

Poszczególne etapy pokonywane były przez drużyny składające się z co najmniej jednego biegacza i jednego rowerzysty, w tym lidera odcinka. Warto zaznaczyć, że grupy były niewielkie w celu zachowania bezpieczeństwa. Każdy z zespołów startował jednocześnie z wyznaczonej strefy, a na pokonanie dystansu miał 6 godzin. Wśród drużyn znaleźli się pracownicy Grodna, klienci, a także przyjaciele z branży.

Cel Rajdu był szczytny. Firma dedykowała to wydarzenie swojej chorej koleżance Sylwii Plis-Zawadzkiej, która zmaga się z ciężką chorobą płuc. Za każdy przebiegnięty lub przejechany kilometr przez zarejestrowanego uczestnika organizator Rajdu przekaże konkretną kwotę na leczenie koleżanki. Zbiórka pieniędzy prowadzona jest na portalu Fundacji Siepomaga.

Muzeum II Wojny Światowej – jako patron Radu Wisła 2020 – zachęca do wspierania zbiórki i pomagania Sylwii Plis-Zawadzkiej.

ZOBACZ FINISZ RAJDU WISŁA 2020 NA WESTERPLATTE