Koncert w MIIWŚ: „Anda! Cóż to za hece!?....”

Koncert w MIIWŚ: „Anda! Cóż to za hece!?....”

Zapraszamy na koncert piosenek autorstwa Andy Kitschmann w wykonaniu Ewy Makomaskiej pt.: „Anda! Cóż to za hece!?....”, który odbędzie się 3 marca (niedziela) o godz. 18:00 w sali konferencyjnej im. Jana Olszewskiego w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Piosenki i fragmenty niepublikowanych wspomnień o pierwszej polskiej dyrygentce opowiedzą o życiu tej niezwykłej kobiety, często określanej mianem artystki totalnej, która całe swoje życie związała z polską sceną muzyczną.

 

„Anda! Cóż to za hece!?....” to koncert piosenek autorstwa Andy Kitschmann,  nietuzinkowej artystki, kompozytorki, autorki tekstów, aktorki i śpiewaczki, akompaniatorki i pierwszej polskiej dyrygentki. Zaczynała tworzyć na początku XX wieku, w czasie kiedy kobieta samowystarczalna artystycznie należała do rzadkości, a ona niewątpliwie wyprzedziła swój czas. To ona  była jedyną kobietą wśród  artystów, mężczyzn zakładających ZAIKS, w latach 30-tych kooperowała ze stołecznymi kabaretami pisząc np. z Tuwimem dla Miry Zimińskiej. Kierowała działem muzycznym dziecięcej sceny Instytutu Reduty - Teatrem Płomyka. Po wojnie była dyrektorem muzycznym  pierwszego powojennego kabaretu Siedem Kotów.


Spotkanie z twórczością Andy Kitschmann stylowe, sentymentalne z odrobiną pikanterii i dużą dozą humoru, w dobie zalewu współczesną, doraźną twórczością kabaretową przypomni co bawiło publiczność na początku XX wieku.

 

Bilety w cenie 30 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy) dostępne są w kasach stacjonarnych Muzeum oraz on-line: