Zaproszenie na spacer muzealny 26.03 grafika promująca

24 marca – Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.

Zapraszamy na bezpłatne spacery, których uczestnicy zapoznają się z wybranymi aspektami wystawy głównej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku opisującymi pomoc Polaków udzieloną Żydom pod okupacją niemiecką.

Podczas spotkań edukator muzealny przedstawi fragmenty wystawy i eksponaty związane z niesieniem pomocy przez Polaków uciemiężonej ludności żydowskiej.

Przedstawi pomoc zarówno instytucjonalną, jak i indywidualną poprzez pokazanie sylwetek takich jak: Zofia Kossak, Irena Sendlerowa, Jan Karski, czy rodzina Ulmów.

22 marca 2022r. (wtorek) zapraszamy zorganizowane grupy uczniów szkół ponadpodstawowych (powyżej 16 roku życia).

Ze względu na duże zainteresowanie miejsca zostały wyczerpane!

26 marca 2022r. (sobota) propozycję zwiedzania kierujemy do osób indywidualnych (powyżej 16 roku życia).

Osoby niepełnoletnie zapraszamy z opiekunem.

Spacery rozpoczną się o godz.: 11:00, 12:30, 14:00, 15:30.

Maksymalna liczba uczestników jednego spaceru wynosi 15 osób.

Każde spotkanie potrwa ok. 75 min.

Aby wziąć udział w zwiedzaniu, należy wypełnić odpowiedni formularz dostępny poniżej oraz przesłać podpisany na adres edukacja@muzeum1939.pl

Zgłoszenie uzyskuje status potwierdzonego po uzyskaniu odpowiedzi MIIWS z akceptacją formularza.

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zachęcamy do śledzenia naszych mediów społelcznościowych!