Konferencja prasowa dotycząca ponownego otwarcia Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Zakończyła się konferencja prasowa dotycząca ponownego otwarcia Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Data wydarzenia wybrana została nieprzypadkowo. Dziś bowiem przypada 119. rocznica urodzin rotmistrza Witolda Pileckiego, polskiego bohatera z czasów II wojny światowej. Podczas spotkania z dziennikarzami podsumowano prowadzoną przez ostatnie 2 miesiące akcję #M2WSwirtualnie, a także przedstawiono nowe zasady zwiedzania Muzeum.

Zebranych przedstawicieli mediów powitał dr Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku:

„Dziś oddajemy hołd rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu, który obchodziłby swoje 119. urodziny, a którego pomnik stoi przed naszym Muzeum. Nie ma lepszego dnia, żeby ponownie otworzyć Muzeum II Wojny Światowej w czasie pandemii – oczywiście ze wszystkimi rygorami bezpieczeństwa. Nasze Muzeum jest gotowe, aby przyjąć gości, ale my tych dwóch miesięcy też nie zmarnowaliśmy. W tym czasie zdecydowaliśmy się na to, aby całość działań edukacyjnych, całą naszą misję przenieść do mediów społecznościowych, do sieci. Efekty akcji #M2WSwirtualnie przeszły wszelkie nasze oczekiwania”.

Następnie kierownik Działu Komunikacji i Promocji Magdalena Hajduk podsumowała tę kampanię:

„Projekt #M2WSwirtualnie powstał tak naprawdę celem kontynuowania statutowej misji Muzeum, jaką jest pielęgnowanie polskiej historii. W tym trudnym dla nas wszystkich okresie pandemii zdecydowaliśmy się na przełożenie całej strategii komunikacji, promocji Muzeum II Wojny Światowej do Internetu. W tym celu wykorzystaliśmy najnowsze techniki targetowania przekazu komunikacji w mediach społecznościowych, dzięki temu dotarliśmy do osób, które wcześniej w ogóle nie były zainteresowane tematyką historii. Patrząc na wyniki kampanii – a jest to  13 000 000 wyświetleń, 8000 nowych użytkowników, którzy wcześniej w 70% w ogóle nie byli zainteresowani tematyką historii – mamy nadzieję, że te osoby przyjdą do naszego Muzeum już nie wirtualnie, tylko w ramach naszej akcji #M2WSbezpiecznie”.

Więcej informacji o kampanii #M2WSwirtualnie znajdziesz TUTAJ.

O wprowadzeniu nowych zasad zwiedzania poinformował Waldemar Szulc, kierownik Działu Bezpieczeństwa:

„Muzeum II Wojny Światowej już w tej chwili jest otwarte dla naszych gości. Żeby mogło tak się stać, musieliśmy podjąć specjalne środki, żeby to zwiedzanie było bezpieczne dla naszych gości, ale też żeby było bezpiecznie dla naszych pracowników w ramach wykonywanych zadań. (…) Te wszystkie nakazy, zakazy, ograniczenia mają tylko jeden cel – bezpieczeństwo naszych gości, bezpieczeństwo naszych pracowników. Jestem przekonany, że w tej chwili jest bezpiecznie w Muzeum”.

ZASADY BEZPIECZNEGO ZWIEDZANIA MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ W GDAŃSKU:

•    obowiązkowa dezynfekcja dłoni
•    wyrywkowy pomiar temperatury
•    zachowanie 2 metrowego dystansu między zwiedzającymi (z wyjątkami)
•    obowiązek zakrywania ust i nosa
•    zaleca się stosowanie jednorazowych rękawiczek
•    wyłączenie do odwołania szatni, Kina Muzeum oraz Strefy Nowych Technologii
•    rekomendowane pozostawianie ubrań w samoobsługowych szafkach
•    zalecana komunikacja schodami
•    zwiedzanie możliwe jedynie indywidualnie, odwołane są wycieczki grupowe oraz oprowadzanie przez przewodnika
•    rekomendowany jest zakup biletów przez stronę https://bilety.muzeum1939.pl/
•    zachęcamy do płatności bezgotówkowej

Szczegóły w zarządzeniu dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w sprawie szczególnych środków bezpieczeństwa w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w związku z epidemią COVID-19.