Dzień Dziecka w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku z okazji Dnia Dziecka przygotowało specjalny program skierowany do najmłodszych. Jedną z atrakcji była prezentacja prezentacja cyfrowych, nowatorskich projektów edukacyjnych, dzięki którym można w interesujący sposób poznać historię najtragiczniejszego konfliktu w dziejach ludzkości.

ZAPOZNAJ SIĘ Z CYFROWYMI PROJEKTAMI EDUKACYJNYMI

Prezentacja projektów edukacyjnych to tylko jeden z elementów programu przygotowanego z okazji 1 czerwca. Na najmłodszych, którzy dziś odwiedzili nasze Muzeum, w kasach biletowych czekały niespodzianki.

Ponadto o godzinie 17.00 w Kinie Muzeum odbył się specjalny pokaz filmu familijnego "Chłopiec z burzy”. W tym wyjątkowym dniu bilety dla opiekunów oraz dzieci dostępne były w promocyjnej cenie 1 zł. Także dziś MIIWŚ odwiedzili uczniowie gdańskich szkół podstawowych, którzy wzięli udział w pokazach filmowych w Kinie Muzeum.

Również w Dniu Dziecka nasze Muzeum gościło podopiecznych trójmiejskich placówek opiekuńczo-wychowawczych, którzy wzięli udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych na wystawie dla dzieci. Nasi goście dowiedzieli się o warunkach życia i zasadach wychowania młodego pokolenia w przedwojennej Polsce oraz zapoznali się z wieloma eksponatami pochodzącymi z naszych muzealnych magazynów.

1 czerwca przypadła także kolejna sesja Młodzieżowej Rady Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Było to wyjątkowe spotkanie, ponieważ po raz pierwszy od powołania tego organu pełniącego rolę konsultacyjną w stosunku do naszej instytucji, Rada spotkała się w pełnym składzie w przestrzeni Muzeum – dotychczas uniemożliwiały to obostrzenia związane z pandemią COVID-19. Na młodzieżowych radnych, oprócz obrad, czekało zwiedzanie wystaw głównej i czasowej z kierownictwem Działu Naukowo-Edukacyjnego.

Wszystkich pasjonatów gier informujemy także, że w naszym sklepie muzealnym od dziś dostępna jest gra „Piotruś”. Na 25 kartach można znaleźć autorskie grafiki inspirowane tematyką II wojny światowej. Sklep działa na poziomie -3 MIIWŚ, a także w internecie.