6 GRUDNIA BR. W MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ W GDAŃSKU

Już w najbliższą niedzielę na placu przed Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezentujemy nową wystawę plenerową „The Airman”. Tego dnia, z okazji Mikołajek oraz zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, przygotowaliśmy niespodziankę.

Ekspozycja „The Airmen” w nowatorski i artystyczny sposób ukaże projekt fotograficzny o tej samej nazwie autorstwa artysty fotografika Michała Solarskiego. Na wystawę złożą się unikatowe portrety bohaterów Polskich Sił Powietrznych u schyłku ich życia, zdjęcia lotników należące do zbiorów Muzeum II Wojny Światowej oraz teksty przybliżające zwiedzającemu jej tematykę.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O EKSPOZYCJI

Dla wszystkich, którzy 6 grudnia br. w godz. 10:00-12:00 odwiedzą naszą najnowszą wystawę przygotowaliśmy niespodziankę, czyli specjalne, świąteczne wydanie „Kuriera Muzealnego”, a w nim między innymi ciekawostki o bożonarodzeniowych tradycjach oraz historyczne przepisy na wigilijne potrawy.

Dodatkowo tego dnia na placu przed Muzeum II Wojny Światowej serwowana będzie bezpłatna gorąca i aromatyczna kawa.

Zachęcamy do obserwowania naszych profili w mediach społecznościowych, gdzie podawać będziemy kolejne lokalizacje naszego wózka z kawą!