Spotkania z historią – promocja książki Wojciecha Turka

W ramach kolejnego SPOTKANIA Z HISTORIĄ zapraszamy na promocję książki W cieniu obozu Stutthof: martyrologia więźniów w gdańskim obozie Neufahrwasser (1939–1940) i Aussenstelle Westerplatte (1939–1941). Wybór relacji i wspomnień, wstęp i oprac. Wojciech Turek.

Wydarzenie zostanie zorganizowane w czwartek, 24 września o godzinie 17:30, w Kinie Muzeum na poziomie -3.

Spotkanie będzie transmitowane na profilu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku na Facebooku.

Książka przybliża szczegóły funkcjonowania systemu obozowego oraz martyrologię tysięcy Polaków objętych niemieckimi represjami w ramach obozów utworzonych na terenie Wolnego Miasta Gdańska. Zawiera liczne wspomnienia, zebrane w jednym miejscu i niejednokrotnie publikowane po raz pierwszy, a także wybór relacji osób więzionych na początku wojny na terenie Gdańska.

O książce rozmawiać będą autor publikacji dr hab. Wojciech Turek (Muzeum Westerplatte i Wojny 1939, o. MIIWŚ) oraz dr hab. Grzegorz Berendt, zastępca dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku do spraw naukowych.

Więcej informacji o publikacji TUTAJ.