Niebawem w sprzedaży – poznaj nowości Wydawnictwa MIIWŚ

Niebawem w sprzedaży – poznaj nowości Wydawnictwa MIIWŚ

Dwa nowe tytuły z serii naukowej i komiks – m.in. te publikacje Wydawnictwa MIIWŚ już niebawem będą dostępne w sprzedaży. Zachęcamy do zapoznania się z zapowiedziami książek, które powinny zagościć w biblioteczce każdego miłośnika historii XX w.

Naukowa monografia autorstwa prof. Marka Kornata Polska i Europa 1938–1939. Cztery decyzje Józefa Becka zawiera gruntowną analizę dramatycznej i skomplikowanej sytuacji politycznej, w której znalazła się Polska w przededniu wybuchu II wojny światowej. Publikacja jest rzetelnie i szczegółowo opracowanym narzędziem pracy dla każdego historyka. Zawiera m.in. niepublikowane wcześniej dokumenty i opiera się na wynikach najnowszych badań. Opracowanie pomaga lepiej zrozumieć tragizm geopolitycznego położenia Polski w I połowie XX w.

„Przetrwać za wszelką cenę” – ta dewiza towarzyszyła tytułowemu bohaterowi naukowej monografii Michała Bogdanowicza Wojenne wybory Chaima Sygala. Książka ukazuje proces degradacji i dehumanizacji jednostki, która stopniowo zmienia się z ofiary w oprawcę. To wstrząsająca opowieść o losach człowieka, który wybrał drogę zbrodni i zdrady. Czy była to kwestia wyboru, czy raczej życiowej konieczności – to pytanie pozostaje otwarte.

Publikacja Macieja Jasińskiego i Jacka Michalskiego Tadeusz Pietrzykowski – walka o życie kontynuuje popularną serię komiksową MIIWŚ. Tym razem zachęcamy do zapoznania się z niezwykłą historią młodego pięściarza, który poprzez swoją wolę walki, hart ducha i poświęcenie ocalił własne życie oraz pomógł wielu innym ludziom przetrwać koszmar wojny. Komiks został tak sformułowany, że opowieść o II wojnie światowej jest odpowiednia również dla młodszych odbiorców.