Miniony weekend w MIIWŚ należał do Seniorów!

Weekend Seniora z Kulturą w MIIWŚ za nami! Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w dniach 5-6 października ponownie aktywnie włączyło się w organizację dorocznej akcji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W sobotę i niedzielę nasi zwiedzający mogli skorzystać ze specjalnych aktywności wokół najnowszej wystawy czasowej "Las. Schronienie ofiar. Kryjówka Zbrodni". Wśród nich były m.in. warsztaty plastyczne pt. „Leśne skarby”, w trakcie których uczestnicy tworzyli piękne kompozycje z naturalnych materiałów, takich jak mech, liście, szyszki, suszone kwiaty czy kory drzew. Warsztaty stały się okazją nie tylko do artystycznej ekspresji, ale także do wspólnego uczenia się i nabywania nowych umiejętności twórczych. Powstałe prace z pewnością staną się ozdobą domów uczestników zajęć.

Dodatkowo wokół wystawy LAS, Marzena Żochowska - psychotraumatolożka przeprowadziła warsztaty lasoterapeutyczne, a Jolanta Zboińska - prezes Fundacji Pomorskie Centrum Psychotraumatologii przedstawiła wykład o traumie ocalonych, ich dzieci i wnuków "Odłamki zdarzeń".

Ponadto na Babcie, Dziadków i wnuczęta czekały: warsztaty edukacyjne, pokazy filmowe w Kino Muzeum, czy oczywiście zwiedzanie wystawy głównej.

Łącznie wystawę główną MIIWŚ w sobotę i niedzielę odwiedziło ponad 4,5 tysiąca osób, a wystawę czasową LAS blisko 300 osób. Spośród wymienionych osoby starsze stanowiły grupę 318 osób. Biorąc pod uwagę ostatnie lata, od 2017 roku w akcjach "Weekend Seniora z Kulturą" wzięło udział w sumie 1970 seniorów!

Dziękujemy wszystkim za udział i aktywne uczestnictwo w przygotowanych aktywnościach!