Pro bono

Konkurs „Pro bono Poloniae”

Termin zgłaszania kandydatów został wydłużony do 2 listopada br. (do północy).

Przedmiotem Konkursu jest udokumentowanie wskazanego wydarzenia artystycznego (koncertu, widowiska, spektaklu, wystawy, innego) zrealizowanego między 1 stycznia 2019 r. a 30 września 2021 r., lub przedstawienie projektu wydarzenia promującego polską kulturę w kraju i za granicą, ze szczególnym uwzględnieniem wątków historycznych i patriotycznych oraz promocji historii Polski w latach 1939-1945.

Plebiscyt skierowany jest zarówno do organizacji pozarządowych, chórów oraz zespołów (przy czym chóry i zespoły nie muszą posiadać osobowości prawnej), czy osób prywatnych.

Aby wziąć udział w Konkursie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i odesłać go na adres e-mail: kultura@muzeum1939.pl najpóźniej do 27 października br. *

* Termin zgłaszania kandydatów został wydłużony do 2 listopada br. (do północy).

Regulamin konkursu dostępny tutaj.

Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 5 listopada br.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 11 listopada br. podczas gali zorganizowanej w sali konferencyjnej im. Jana Olszewskiego w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Dla laureatów przygotowano nagrody pieniężne:

•    za zajęcie 1. miejsca - 5000 zł brutto,

•    za zajęcie 2. miejsca - 3000 zł brutto,

•    za zajęcie 3. miejsca - 2000 zł brutto,

Serdecznie zachęcamy do udziału!