Koncert zespołu Luxtorpeda ku czci rtm. Witolda Pileckiego

18/09/2020 - 09:24
fot. M2WŚ

W ramach uroczystości upamiętniających 81. rocznicę zbrojnego ataku ZSRS na Polskę w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbył się koncert zespołu Luxtorpeda.

Wyjątkowe wydarzenie zorganizowane przez naszą instytucję oraz Fundację Młodzi dla Polski Trójmiasto miało na celu uhonorować postać rotmistrza Witolda Pileckiego, który jest symbolem walki z dwoma totalitaryzmami – niemieckim nazizmem i sowieckim komunizmem. Koncert odbył się w pierwszą rocznicę odsłonięcia pomnika tego wielkiego polskiego bohatera na placu przed Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Koncert był zwieńczeniem projektu „4859” realizowanego przez Fundację Młodzi dla Polski Trójmiasto.

Wczorajsze wydarzenie było relacjonowane na żywo w mediach społecznościowych – zachęcamy do obejrzenia zapisu transmisji z koncertu.