Koncert Janusza Radka pt. „1939-Pamiętamy.”

Z okazji 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr hab. Grzegorz Berendt zaprasza na koncert Janusza Radka pt. „1939-Pamiętamy”. W repertuarze wydarzenia usłyszymy utwory nawiązujące do wielkich zrywów narodowych, ale także zmian społecznych z różnych okresów historycznych na przełomie ostatniego stulecia.

Janusz Radek
Charyzmatyczny wokalista oraz aktor, obdarzony głosem o oryginalnej, niepowtarzalnej barwie i ogromnej skali. Jest ceniony za odwagę mierzenia się z legendami piosenki: repertuarem Marleny Dietrich, Ute Lemper, Niny Hagen, Violetty Villas, Czesława Niemena czy Ewy Demarczyk.

Podczas koncertu upamiętniającego 84 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej „1939 - Pamiętamy!” usłyszymy  utwory nawiązujące do wielkich zrywów narodowych, ale także zmian społecznych z różnych okresów historycznych na przełomie ostatniego stulecia. Wśród repertuaru wybrzmią utwory: „Pierwsza Kadrowa”, „Dziwny jest ten świat”, „Chodź, pomaluj mój świat”, „Mury”, „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”, „Nim przyjdzie wiosna”, „Nie pytaj o Polskę”.

Informujemy, że bilety na to wydarzenie zostały wyprzedane.

1 września 2023 (piątek) godz. 18:00
Sala konferencyjna im. Jana Olszewskiego