Przejdź do treści
Charytatywne kolędowanie z Arką Noego

Charytatywne kolędowanie z Arką Noego

W sobotę 9 stycznia 2021 r. zapraszamy na organizowane przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku charytatywne kolędowanie z Arką Noego! Koncert odbędzie się w kościele pw. Chrystusa Króla w Gdańsku. Transmisja wydarzenia zostanie przeprowadzona w mediach społecznościowych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz na antenie TVP3 Gdańsk. Początek o godzinie 16.00.

Cel wydarzenia organizowanego przez naszą instytucję jest szczytny. W trakcie relacji na żywo przekazana zostanie informacja o tym, jak wesprzeć „Most do Nieba”, czyli pierwsze hospicjum dla dzieci na Litwie.

– Kilka lat temu do wileńskiego hospicjum przyszła mama, która za rękę trzymała słabiutkiego chłopczyka. Patrząc mi w oczy, powiedział: „Mam raka. Pomożesz mi?”, i zaczął płakać. Wzięłam go na kolana, przytuliłam i też płakałam. Obiecałam: „Pomogę ci” – opowiada s. Michaela Rak.

„Most do Nieba” wziął się z tej prośby. I gorącego pragnienia, by miłosierdzie rozlało się z Wilna na całą Litwę, a przecież Wilno, to miejsce, gdzie Jezus objawił s. Faustynie posłanie miłosierdzia. Co więcej, hospicjum stoi na Wzgórzu Nadziei, czyli w miejscu, gdzie został namalowany pierwszy obraz "Jezu ufam Tobie". Umierające dzieci nie miały swojego miejsca, gdzie mogłyby spędzić ostatnie dni w godnych warunkach i przyjaznym otoczeniu. Dlatego, na wielokrotne i uporczywe prośby litewskich lekarzy, s. Michaela przy wsparciu Fundacji Aniołów Miłosierdzia podjęła się budowy „Mostu do Nieba”.

Koncert, który zostanie zorganizowany 9 stycznia 2021 r. przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku jest prośbą o pomoc w tej wyjątkowej misji. Potrzeba bowiem środków na utrzymanie pierwszego hospicjum dla dzieci na Litwie. Informacje o możliwości wsparcia „Mostu do Nieba” zostaną przekazane widzom podczas transmisji koncertu.

W kościele pw. Chrystusa Króla w Gdańsku wystąpi Arka Noego, czyli zespół dziecięcy prowadzony przez Roberta „Litzę” Friedricha, który znany jest z takich przebojów jak „Tato (nie boję się gdy ciemno jest)”, „Święty święty uśmiechnięty” czy „Sieje je”.

Początki działalności grupy sięgają 1999 roku i ówczesnej współpracy z dziecięcym programem „Ziarno” emitowanym w TVP1. W skład zespołu zaangażowanych było wielu uznanych polskich muzyków, takich jak Marcin Pospieszalski, Mateusz Pospieszalski. Dariusz Malejonek, Joszko Broda, Maciej Starosta, Piotr Żyżelewicz czy Mazzol, wraz ze swoimi dziećmi. Obecnie Arkę Noego wspiera muzycznie formacja Luxtorpeda. Na przestrzeni 21 lat istnienia zespołu do rąk słuchaczy w Polsce trafiło ponad siedem milionów płyt. Grupa w tym czasie zdobyła różnego rodzaju wyróżnienia i nagrody, w tym 5 Fryderyków (2000) oraz 1 miejsce w Koncercie TOP podczas festiwalu TOPtrendy (2004). Setki występów w Polsce i za granicami kraju oraz tysiące ludzi na koncertach do dnia dzisiejszego to efekt ogromnej popularności prostych piosenek o rodzinie, życiu i problemach dziecka, a przede wszystkim ogromnej miłości oraz pomocy Boga w codzienności.


Na koncert zaprasza Robert „Litza” Friedrich, założyciel Arki Noego


Na koncert zaprasza s. Michaela Rak, założycielka pierwszego hospicjum dla dzieci na Litwie


Charytatywne kolędowanie z Arką Noego

Termin: 9 stycznia 2021 r., godz. 16.00

Miejsce: kościół pw. Chrystusa Króla w Gdańsku

Organizator: Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Producent: ImpressArt Rafał Urbański

Partnerzy: Parafia pw. Chrystusa Króla w Gdańsku, Fundacja Aniołów Miłosierdzia, TVP3 Gdańsk, Stacja7, „Most do Nieba”

Patronat medialny: Radio Gdańsk, Gość Niedzielny, Gdańsk Strefa Prestiżu.

#M2WSKulturalnie
Aktualności związane z działalnością kulturalną Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.