7 maja ponowne otwarcie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dla zwiedzających

W piątek, 7 maja Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zostanie ponownie otwarte dla zwiedzających. Udostępnienie wystaw dla naszych gości odbędzie się przy zachowaniu reżimu sanitarnego, zgodnie z działaniami prowadzonymi w ramach akcji #M2WSbezpiecznie. Od tego dnia dla czytelników dostępna będzie muzealna biblioteka.

ZASADY BEZPIECZNEGO ZWIEDZANIA

MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ W GDAŃSKU:

• obowiązkowa dezynfekcja dłoni,
  • obowiązek zakrywania ust i nosa,
  • zachowanie 2 metrowego dystansu między zwiedzającymi (z wyjątkami),
  • zaleca się stosowanie jednorazowych rękawiczek,
  • zalecana jest komunikacja schodami,
  • rekomendowany jest zakup biletów przez stronę bilety.muzeum1939.pl - zakup biletów online możliwy od 30 kwietnia br.,
  • rekomendujemy korzystanie z aplikacji „Audioprzewodnik Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku”, którą bezpłatnie można pobrać z Google Play oraz App Store.

Ponadto:

• goście mogą korzystać z szafek indywidualnych w celu pozostawienia odzieży wierzchniej;
  • zgodnie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, w jednym czasie na wystawie głównej Muzeum będzie mogło przebywać 400 osób;
  • wszystkie urządzenia multimedialne na wystawach będą działały bezdotykowo w sposób ciągły;
  • dzięki zamontowanym zabezpieczeniom Punkt Informacyjny oraz Kasy oddzielone są przegrodami pozwalającymi na zachowanie bezpiecznego dystansu pomiędzy pracownikami a gośćmi Muzeum;
  • możliwe jest zwiedzanie wystawy głównej z przewodnikiem (grupy liczące maksymalnie 15 osób, oprowadzanie z użyciem zestawów tourguide).

W związku z harmonogramem znoszenia obostrzeń:

• Kino Muzeum uruchomione zostanie 29 maja;
  • Apartamenty Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku będą dostępne dla gości od 8 maja.

W związku z trwającymi obostrzeniami do odwołania pozostają nieczynne:

• Strefa Nowych Technologii
  • Bistro Muzeum, Restauracja Vidokova
  • Parking podziemny (od dnia 20.10.2020 r. do odwołania parking podziemny MIIWŚ został przekazany na rzecz działania centrum testowego COVID-19 drive-thru UCK Gdańsk)

Zapraszamy do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku!