#ZajrzyjDoNaszejKsiążki - "Reason before force"

#ZajrzyjDoNaszejKsiążki - "Reason before force. Lieutenant Colonel Jan Kowalewski. Biography outline/Rozum przed siłą. Podpułkownik Jan Kowalewski. Zarys biograficzny"

Prezentujemy wstęp oraz jeden z rozdziałów najnowszej publikacji wydanej przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, poświęconej gen. bryg. Janowi Kowalewskiemu, pt. Reason before force. Lieutenant Colonel Jan Kowalewski. Biography outline/Rozum przed siłą. Podpułkownik Jan Kowalewski. Zarys biograficzny.

Angielsko-polska, bogato ilustrowana książka autorstwa Wojciecha Grotta jest skierowana do polskiego i zagranicznego odbiorcy, pragnącego poznać zasługi gen. Kowalewskiego – bohatera wojny z bolszewikami, dyplomaty II Rzeczpospolitej i wybitnego wywiadowcy z czasów II wojny światowej.

Przypomnijmy, że decyzją prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z 22 września 2020 r. ppłk Jan Kowalewski został pośmiertnie awansowany do stopnia generała brygady.

#ZajrzyjDoNaszejKsiazki, przeczytaj fragment z najnowszej publikacji Muzeum II Wojny Światowej i dowiedz się więcej o działalności Jana Kowalewskiego #PoznajJanaKowalewskiego.

Udostępniony fragment publikacji znajdziesz TUTAJ.

Więcej informacji o książce znajdziesz TUTAJ.

Książka dostępna jest w sprzedaży w naszym sklepie internetowym.

#ZajrzyjDoNaszejKsiążki
W ramach cyklu udostępniamy wybrane fragmenty publikacji wydanych nakładem Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.