Uczestnicy Światowych Dni Młodzieży Prawosławnej zwiedzili Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Na zaproszenie Dyrektora Muzeum dr. Karola Nawrockiego uczestnicy odbywających się w tym roku w Gdańsku ogólnopolskich obchodów Światowych Dni Młodzieży Prawosławnej, zwiedzili wystawę główną Muzeum II Wojny Światowej.

W porannych uroczystościach ŚDMP wziął udział Z-ca Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr Tomasz Szturo.

Organizatorem ŚDMP jest Bractwo Młodzieży Prawosławnej w Polsce. ŚDMP obchodzony jest na świecie w dniu 15 lutego, od chwili proklamowania go w 1992 r. przez Syndesmos - największą organizację prawosławną i jedną z największych na świecie organizacji młodzieżowych. Skupia ona ponad 120 prawosławnych organizacji młodzieżowych i szkół teologicznych z kilkudziesięciu krajów. Organizacja działa na rzecz międzynarodowej integracji młodzieży.