Uczestnicy targów odwiedzający stoisko Muzeum

Spotkanie z grami planszowymi: "Alarm dla miasta!" na targach Gra i Zabawa

21 i 22 listopada Muzeum II Wojny Światowej wzięło udział w targach „Gry i Zabawa” organizując spotkanie z grami planszowymi pt.„Alarm dla miasta!”.  Targi odbyły się w przestrzeniach ekspozycyjnych AmberExpo.

Kilkuset pasjonatów gier wojennych i historycznych odwiedziło specjalnie na tę okazję przygotowane stoisko Muzeum, gdzie za pomocą gier planszowych i multimedialnej prezentacji opowiedzieliśmy dramatyczną historię miast, bombardowanych przez lotnictwo w trakcie II wojny światowej. Przedstawiono pojedynek walczących stron i warunki życia ludności cywilnej z wykorzystaniem archiwalnych fotografii oraz muzyki z epoki.

Uczestnicy mogli zagrać w następujące gry: 111 (wyd. IPN, wielkoformatowe), 303 (IPN, wielkoformatowe), Duel in the Dark (Pilot Games), Wings of Glory (Ares Games).