SPOTKANIA Z HISTORIĄ | "Działalność niemieckich szkół wywiadowczo-dywersyjnych na terenie okupowanej Białorusi w latach 1941-1944"

SPOTKANIA Z HISTORIĄ | "Działalność niemieckich szkół wywiadowczo-dywersyjnych na terenie okupowanej Białorusi w latach 1941-1944"

W zbliżający się czwartek (11 kwietnia br.) o godz. 17:00 zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu SPOTKANIA Z HISTORIĄ pt. "Działalność niemieckich szkół wywiadowczo-dywersyjnych na terenie okupowanej Białorusi w latach 1941-1944"

Rozmawiać będą: Swiatosław Kulinok oraz dr hab. Grzegorz Berendt.

Swiatosław Kulinok, białoruski badacz, doktor historii w zakresie źródłoznawstwa. Pracownik naukowy Narodowego Archiwum Republiki Białoruś. Zajmuje się problematyką działalności partyzantki sowieckiej oraz tematem niemieckiej aktywności wywiadowczej i kontrwywiadowczej na terenie okupowanej Białorusi. Jest autorem ponad 120 publikacji naukowych. Niebawem wydana zostanie jego najnowsza książka o niemieckich szkołach wywiadowczo-dywersyjnych na terenie okupowanej Białorusi. Dr Kulinok był także konsultantem historycznym kilku filmów dokumentalnych. Z ramienia Archiwum kieruje projektami naukowymi i jest wydawcą dokumentów. 

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
Sala Konferencyjna im. Jana Olszewskiego (poziom -3)
pl. W. Bartoszewskiego 1

godz. 17:00