Przejdź do treści

Spektakl "Sen" dla szkół

21/11/2019 - 13:53

Uczniów szkół wraz z nauczycielami zapraszamy na spektakl „Sen”, który po raz szósty zostanie wstawiony na deskach sceny Muzeum 29 listopada o godzinie 10:00. Sztuka powstała w ramach drugiej edycji autorskiego projektu Muzeum II Wojny Światowej „Zmieniając perspektywę”. Przypomnijmy, że efektem poprzedniej odsłony był spektakl „Zło dobrem zwyciężali”, który w bieżącym roku doczekał się europejskiej premiery w Essen.


Spektakl przygotowany podczas warsztatów teatralnych przez grupę uczniów pod czujnym okiem animatorki kultury i reżyserki Magdaleny Gajewskiej, dotyka tematyki działalności młodych osób, w tym harcerzy, na rzecz ruchu oporu - także w ramach działań konspiracyjnych małego sabotażu, w okresie okupacji podczas II wojny światowej. Z inspiracji prawdziwymi historiami powstała opowieść o tym, jak młodość pełna entuzjazmu, ducha i pasji zderzyła się z brutalnością wojny, a głęboka solidarność przerodziła się w niespotykany wcześniej na taką skalę ruch. To sztuka o gotowości nastolatków do zaangażowania się w walkę o wolną Polskę. Hołd pamięci dla przeszłości, ale również inspiracja do wdzięczności za dzisiejszą wolność.

Obsada: Barbara Andrzejewska, Mateusz Gadomski, Hanna Irzyńska, Aleksandra Kosiak, Jagna Kosiak, Izabela Kosiak (gościnnie), Michał Kurdziel, Agata Małachowska, Amadeusz Mazur, Anna Meller, Katarzyna Meller, Zofia Stanisławek, Hanna Stankiewicz, Anna Stawicka, Klaudia Szymańska, Borys Wiśniewski, Milena Zimny. Do sceny otwierającej spektakl głosu użyczył profesor Jerzy Grzywacz, Żołnierz Armii Krajowej i Powstaniec Warszawski.
Scenariusz i reżyseria: Magdalena Gajewska 
Muzyka: Jan Elf Czerwiński
Scenografia i wizualizacje: Wanda Piskorska
Organizator: Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
Patronat honorowy: sekretarz stanu w MKiDN Jarosław Sellin oraz Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich


Bilety w cenie 10 zł normalny/ulgowy do nabycia w kasach i na stronie Muzeum.