Spacery muzealne (12/12) | 7 grudnia 1941 r. – japoński atak na Pearl Harbor.  II wojna światowa na Pacyfiku.

Spacery muzealne (12/12) | 7 grudnia 1941 r. – japoński atak na Pearl Harbor. II wojna światowa na Pacyfiku

W grudniu br. zapraszamy na bezpłatne spacery, których uczestnicy zapoznają się z wybranymi aspektami wystawy głównej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku opisującymi działania wojenne w Azji i na Pacyfiku.

Podczas spotkania edukator muzealny przedstawi fragmenty wystawy i eksponaty związane z japońską ekspansją na terenie Azji oraz omówi cechy polityki okupacyjnej władz w Tokio. Wskaże przełomowe momenty po przystąpieniu USA do militarnych zmagań po ataku sojusznika III Rzeszy na Pearl Harbor. Opisze także uwarunkowania japońskiej kapitulacji wynikające ze zrzucenia bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki.

Propozycję zwiedzania w dniu 12 grudnia br. kierujemy do zorganizowanych grup uczniów szkół ponadpodstawowych powyżej 16 roku życia.

Spacery rozpoczną się o godz.: 9.30, 10.30, 11.30, 12.30. Maksymalna liczba uczestników jednego spaceru wynosi 25 osób wraz z opiekunami.
Każde spotkanie potrwa ok. 75-90 min. Aby wziąć udział w zwiedzaniu, należy wypełnić dostępny poniżej formularz rezerwacji:

Zgłoszenie uzyskuje status potwierdzonego po uzyskaniu odpowiedzi MIIWS z akceptacją formularza.