Spacer muzealny po wystawie czasowej pt. „Walka i Cierpienie. Obywatele polscy podczas II wojny światowej”.

19 i 26 lutego 2022 r. zapraszamy na spacery muzealne, podczas których pracownicy Działu Wystaw oprowadzą po wystawie czasowej pt. „Walka i Cierpienie. Obywatele polscy podczas II wojny światowej”.

Ekspozycja przygotowana została w ramach obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Wystawa jest autorskim projektem zespołu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Oparta została na różnorodnych i unikatowych formach oraz rozwiązaniach scenograficznych, składających się na spójną opowieść o okresie II wojny światowej, ze szczególnym uwydatnieniem grozy i tragizmu tamtych czasów.

Spacery są organizowane przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku z okazji przypadającej w tym roku 80. rocznicy przekształcenia Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową. 14 lutego 1942 r. rozkazem Naczelnego Wodza gen. Władysława Sikorskiego istniejący Związek Walki Zbrojnej, część zbrojna Polskiego Państwa Podziemnego, uległ przemianowaniu na Armię Krajową. Podczas spacerów pracownicy zaprezentują dzieje AK - największą konspiracyjną siłę zbrojną na okupowanych terenach Polski, odwołując się do eksponatów zgromadzonych na wystawie.

Propozycję zwiedzania kierujemy do osób powyżej 16. roku życia (osoby niepełnoletnie z opiekunem).

Zapraszamy 19 i 26 lutego 2022 r. o godzinie 11:00 i 12:30.

Przewidziany czas oprowadzania to około 60 minut.

Formularze zapisów na spacery:

19 lutego tutaj

26 lutego tutaj

Zgłoszenie uzyskuje status potwierdzonego po uzyskaniu odpowiedzi z akceptacją formularza.

Przewidziana ilość uczestników każdego spaceru wynosi 10 osób.

Udział w spacerze jest bezpłatny.