Rekordowy maj i czerwiec! Już ponad 3,2 mln gości odwiedziło MIIWŚ!

Rekordowy maj i czerwiec! Już ponad 3,2 mln gości odwiedziło MIIWŚ!

58 611 i 54 569 gości kolejno w maju i czerwcu 2024 roku odwiedziło wystawę główną Muzeum II Wojny w Gdańsku. Statystyka w tych miesiącach jest na rekordowym poziomie od momentu otwarcia instytucji – marca 2017 roku. 1 lipca 2024 r. licznik „wejść” na wystawę, wskazał kolejną zawrotną liczbę potwierdzając, że przez ostatnie 7 lat z historią najtragiczniejszego konfliktu w dziejach naszej cywilizacji, zapoznało się w MIIWŚ już ponad 3 200 000 gości.


Uzupełniając garść statystyk warto wspomnieć, że pierwsze półrocze bieżącego roku z wynikiem 244 234 zwiedzających uplasowało się na drugiej pozycji w historii MIIWŚ – niedaleko za pierwszym na podium rokiem 2018 (254 115 osób).


Wracając do rekordowych pod względem frekwencji maja i czerwca 2024 roku, należy zwrócić szczególną uwagę na niezwykle popularną wśród gości Europejską Noc Muzeów. Podczas tegorocznej edycji mury naszej instytucji odwiedziło blisko 4500 osób.


Dużym sukcesem okazała się także III. Edycja autorskiego Festiwalu Kultury Utraconej, która trwała od 18 maja do 15 czerwca 2024 roku. Różnorodne wydarzenia kulturalne, w tym koncert O.S.T.R., w trakcie którego premierowo przed publicznością wykonał utwory z nowego albumu ‘’XX’’, stworzonego we współpracy z MIIWŚ, zdecydowanie przyczyniły się do zwiększenia frekwencji odwiedzających Muzeum.


Właśnie rozpoczynamy sezon wakacyjny, który rokrocznie przyciąga  tłumy turystów oraz mieszkańców poszukujących ciekawych wydarzeń kulturalnych. Przed nami obiecująca druga połowa roku, w trakcie której również nie zabraknie wystaw, spotkań oraz występów artystycznych. Już niebawem 1 sierpnia, w ramach obchodów 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, na placu przed Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku wystąpi T.LOVE!


Zachęcamy do obserwowania naszej strony internetowej oraz mediów społecznościowych i udziału w organizowanych wydarzeniach.


Dziękujemy, że byliście z nami i do zobaczenia wkrótce!