#PublikacjeM2WŚ - album "O Zofii Kossak w konspiracji i prywatnie"

Polecamy najnowszą publikację wydaną nakładem Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Polsko-angielski album O Zofii Kossak w konspiracji i prywatnie to opowieść–wspomnienie. Autorzy publikacji przypominają nietuzinkową postać znakomitej pisarki, dzielnej konspiratorki i ofiary niemieckiego reżimu okupacyjnego, sięgając m.in. po wspomnienia wielu osób znających Zofię Kossak osobiście i innych, dla których była ważną inspiracją w ich własnym życiu. Książka jest ilustrowana zdjęciami w części pochodzącymi z prywatnych archiwów rodzinnych.

„Każdy kolejny rozdział poświęcony innemu okresowi życia pisarki – bogato ilustrowany i opatrzony celnie dobranymi cytatami – jest jak zdjęcie, na którym świadomemu swojego trudnego fachu fotografowi, udaje się uchwycić żywe emocje i temperaturę ludzkich uczuć w dynamice życia i w obliczu przeżywanego dramatu” (z Przedmowy).

Książka dostępna jest w sklepie internetowym.