fot. m2ws

Przekazanie repliki stroju Lechii Lwów

Podczas dzisiejszego spotkania w Muzeum Lechii Gdańsk dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr Karol Nawrocki przekazał na ręce miejscowego kustosza Zbigniewa Zalewskiego replikę stroju piłkarskiego, w którym zawodnicy Lechii Lwów występowali podczas meczów w latach 30. XX wieku.

Projekt koszulki, getrów, a także spodenek został odtworzony na podstawie archiwalnych zdjęć pochodzących ze wspomnianego okresu. Komplety piłkarskie przygotowane zostały dla zawodników, którzy we wrześniu ubiegłego roku wzięli udział w wydarzeniu "Mecz, który się nie odbył" zorganizowanym przez Muzeum II Wojny Światowej na stadionie przy ulicy Traugutta 29 w Gdańsku.

Lechia Gdańsk to klub, który kontynuuje tradycję sportową Lechii Lwów. Barwy gdańskich zawodników są takie same, jak te używane przez graczy znad Pełtwii niemal 100 lat temu.

Gorąco zachęcamy do odwiedzenia Muzeum Lechii Gdańsk na Stadionie Energa Gdańsk oraz zobaczenia nowego eksponatu, który właśnie znalazł się w jego zasobach.