Promocja książki „Biało-czerwoni z Gdańska. Rozmowy o piłce nożnej w Gedanii z okazji 100-lecia klubu”

Promocja książki „Biało-czerwoni z Gdańska. Rozmowy o piłce nożnej w Gedanii z okazji 100-lecia klubu”

W czwartek 15 czerwca odbędzie się kolejne wydarzenie z cyklu „Spotkania z historią”. Tym razem zapraszamy na promocję książki Adama Mauksa pt. „Biało-czerwoni z Gdańska. Rozmowy o piłce nożnej w Gedanii z okazji 100-lecia klubu”.

 

Spotkanie będzie okazją do bliższego poznania samej publikacji i jej autora. Z pomysłem napisania książki o historii KS Gedania zwrócili się do Adama Mauksa przedstawiciele Gdańskiego Klubu Sportowego Gedania 1922. Z pewnością nie zabraknie dyskusji z udziałem publiczności. Tylko tego dnia książkę Biało-czerwoni z Gdańska będzie można nabyć w promocyjnej cenie.

 

Spotkanie odbędzie się 15 czerwca (czwartek) o godzinie 17.30 w sali kinowej MIIWŚ.

 

Rozmowę z autorem poprowadzi dr hab. Grzegorz Berendt, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. W spotkaniu weźmie również udział dr Bartosz Dolański, dyrektor sportowy KS Gedania.

 

Biało-czerwoni z Gdańska to zapis dziejów ponad 100-letniego klubu Gedania, a zarazem opowieść o Polakach, którzy byli ważną częścią tego miasta i odgrywali w nim znamienną rolę. Ze swój patriotyzm i obronę własnej tożsamości często musieli zapłacić najwyższą cenę.