Projekt edukacyjny  „Przekazywanie pamięci. Prezentacja książki Wandy Kiedrzyńskiej „Ravensbrück – kobiecy obóz koncentracyjny”.

Projekt edukacyjny „Przekazywanie pamięci. Prezentacja książki Wandy Kiedrzyńskiej „Ravensbrück – kobiecy obóz koncentracyjny”.

W dniu 22 lutego (czwartek) o godz. 10:00 zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych na spotkanie edukacyjno-historyczne w ramach projektu „Przekazywanie pamięci. Prezentacja książki Wandy Kiedrzyńskiej „Ravensbrück – kobiecy obóz koncentracyjny”.

Nazwa Ravensbrück, gdzie w okresie III Rzeszy funkcjonował obóz koncentracyjny dla kobiet, stała się jednym z symboli męczeństwa Polek w czasie okupacji niemieckiej 1939-1945.

Wydarzenie organizowane we współpracy z Muzeum Więzienia Pawiak (oddziałem Muzeum Niepodległości w Warszawie) ma na celu pielęgnowanie pamięci o Polkach, które były więźniarkami niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego KL Ravensbrück.

Spotkanie potrwa ok. 75-90 minut. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić załączony formularz.

Zgłoszenie uzyskuje status potwierdzonego po uzyskaniu odpowiedzi MIIWŚ z akceptacją formularza.