Projekcja filmu "Miasto 44" na placu przed Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

W ramach uroczystości upamiętniającej 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, 1 sierpnia 2018 r. o godzinie 21:00 na placu przed Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyła się projekcja filmu "Miasto 44" w reżyserii Jana Komasy. Dziękujemy, że byliście Państwo z nami!

Film Miasto 44 to opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Mimo to są pełni życia, namiętni, niecierpliwi. Żyją tak, jakby każdy dzień miał okazać się tym ostatnim. Nie wynika to jednak z nadmiernej brawury, czy młodzieńczej lekkomyślności - taka postawa jest czymś naturalnym w otaczającej ich rzeczywistości, kiedy śmierć grozi na każdym kroku.

Warszawa, lato 1944. Stefan (Józef Pawłowski) opiekuje się matką i młodszym bratem. Przejął obowiązki głowy rodziny po tym, jak ojciec - oficer Wojska Polskiego - zginął w kampanii wrześniowej w 1939 roku. Pracuje w fabryce Wedla, z coraz większym trudem znosząc upokorzenia ze strony Niemców. Marzy o chwili, kiedy będzie mógł im za wszystko odpłacić i spełnić obowiązek wobec Ojczyzny. Obiecał matce, że nie zaangażuje się w działalność ruchu oporu, jednak - kiedy tylko nadarza się okazja - wstępuje w szeregi Armii Krajowej.

Więcej o flmie: http://miasto44.pl/